Gabinety Specjalistyczne "Pro Femina"
zdjecie0.jpg.jpgzdjecie1.jpg.jpgzdjecie2.jpg.jpgzdjecie3.jpg.jpgzdjecie4.jpg.jpgzdjecie5.jpg.jpgzdjecie6.jpg.jpg
ZDROWIE
MACIERZYŃSTWO
URODA

Leczenie nietrzymania moczu


Nietrzymanie moczu (NM), czyli jego bezwiedne oddawanie w różnych sytuacjach dotyka, jak się szacuje, od 17-15% wszystkich kobiet po menopauzie. Ten, do niedawna przez większość naszych pacjentek, głęboko skrywany problem bardzo poważnie odbija się na jakości życia we wszystkich jego aspektach.

Najczęstszą postacią nietrzymania moczu u kobiet jest tzw. nietrzymanie wysiłkowe, które charakteryzuje się "gubieniem" moczu w sytuacji wzrastania ciśnienia śródbrzusznego (kichanie, kaszel, śmiech). Drugą z kolei odmianą jest nietrzymanie "z wypierania", gdzie dominuje uczucie gwałtownej potrzeby oddania moczu (nagłomocz) często tuż po mikcji. U podłoża tej postaci nietrzymania moczu leżą zmiany natury neurologicznej (pęcherz neurogenny, nadreaktywny).

Obecnie dysponujemy małoinwazyjnymi i relatywnie bardzo skutecznymi metodami leczenia. Zabiegami "taśmowymi", implanty siatkowe oraz injekcje okołocewkowe w wydatny sposób leczą wysiłkowe nietrzymanie moczu. Postęp w farmakoterapii oraz zastosowanie botuliny bardzo istotnie pomaga pacjentkom cierpiącym z powodu "pęcherza nadreaktywnego".

Nietrzymanie moczu można skutecznie leczyć. Im prędzej podejmiemy decyzję o jego rozpoczęciu tym będzie ono krótsze i efektywniejsze.


 
Napisz do nas
Newsletter
Lokalizacja
Kontakt

tel. 662 065 330
info@profemina.lubin.pl
ul. Jana Pawła II 92
59-300 Lubin
Odwiedź nas na Facebook
Instagram


CDT Medicus