Gabinety Specjalistyczne "Pro Femina"
zdjecie0.jpg.jpgzdjecie1.jpg.jpgzdjecie2.jpg.jpgzdjecie3.jpg.jpgzdjecie4.jpg.jpgzdjecie5.jpg.jpgzdjecie6.jpg.jpg
ZDROWIE
MACIERZYŃSTWO
URODA

Labioplastyka i labioredukcja


Przerośnięte wargi sromowe mogą być przyczyną dolegliwości takich jak: ból, dyskomfort podczas aktywności fizycznej, aktywności seksualnej, podczas oddawania moczu, dyskomfort związany z noszeniem dopasowanych ubrań czy też bielizny.

Wiele kobiet dotkniętych tym defektem unika dopasowanych spodni czy też skąpszej bielizny i strojów kąpielowych wstydząc się i czując zażenowanie z powodu nadmiernego uwypuklenia w okolicy krocza. Skargi dotyczą również wciągania warg w kierunku pochwy podczas stosunku, podrażnienia i nawracających stanów zapalnych podczas aktywności fizycznej np. jazda na rowerze, jazda konna, moczenia przerośniętych warg podczas oddawania moczu i związanej z tym potrzebą dodatkowych czynności higienicznych. Przerost warg sromowych pogarsza nie tyko jakość życia ale wpływa niekorzystnie na samoocenę kobiet rzutując na ich relacje z otoczeniem i może być powodem lęku w kontaktach intymnych.

Przerośnięte wargi sromowe mogą być chirurgicznie redukowane w celu uzyskania naturalnego wyglądu lub tak żeby nie wystawały ponad wargi większe. Zakres cięcia chirurgicznego zależy od oczekiwań pacjentki. Przykłady wyglądu warg przed i po operacji można zobaczyć w zakładce galeria.
W celu uzyskania optymalnego kształtu stosowanych jest kilka technik. W jednej z nich po zaznaczeniu miejsca planowanego cięcia chirurgicznego nadmiar tkanki jest odcinany w poziomie a brzegi rany są zszywane pojedynczymi szwami rozpuszczalnymi. Technika ta jest prosta i pozwala na uzyskanie precyzyjnego efektu bez napięcia tkanki.
Sposób operacji za każdym razem jest dobierany do indywidualnych uwarunkowań pacjentki.

Niezależnie od techniki kluczem do sukcesu jest takie dopasowanie górnej krawędzi rany do skóry okolicy łechtaczki, tak żeby tworzyły jedną, naturalną całość.
Procedury te wykonujemy przy użyciu elektrochirurgii, lasera frakcyjnego CO2 lub klasyczną metodą chirurgiczną.


 
Napisz do nas
Newsletter
Lokalizacja
Kontakt

tel. 76 749 77 77
kom. 662 065 330
info@profemina.lubin.pl
ul. Jana Pawła II 92
59-300 Lubin
Odwiedź nas na facebook


CDT Medicus

MediRaty