Gabinety Specjalistyczne "Pro Femina"
zdjecie0.jpg.jpgzdjecie1.jpg.jpgzdjecie2.jpg.jpgzdjecie3.jpg.jpgzdjecie4.jpg.jpgzdjecie5.jpg.jpgzdjecie6.jpg.jpg
ZDROWIE
MACIERZYŃSTWO
URODA

Histeroskopia


Histeroskopia (HSC), czyli zaglądanie do wnętrza macicy.
Dzięki wykorzystaniu nowych technologii, w obecnych czasach jest praktycznie jedną z najczęściej stosowanych metod diagnostyki wnętrza macicy. Pozwala w małoinwazyjny sposób bezpośrednio zobrazować narząd od środka. Polega na wprowadzeniu optyki przez pochwę i szyjkę macicy do jamy macicy i ocenie kształtu i ich zawartości. Poza walorami diagnostycznymi, używając odpowiednio zaawansowanego sprzętu, podczas zabiegu można usunąć zastaną patologię. Polipy endometrium, mięśniaki podśluzówkowe, zrosty wewnątrzmaciczne to najczęściej usuwane zmiany drogą histeroskopii. HSC pozwala także na korektę wad, zwłaszcza przegród macicy. Histeroskopia operacyjna na całym świecie jest uznanym zabiegiem o ciągle poszerzanych wskazaniach. Usunięcie mięśniaków podśluzówkowych, będących częstym źródłem obfitych krwawień, pozwala na oszczędzenie operowanego narządu i uniknięcie dużej operacji. Redukcja zrostów wewnątrzmacicznych, wycięcie przegrody zwiększa prawdopodobieństwo zajścia w ciążę i jej donoszenia. Wreszcie histeroskopia pozwala na pobranie celowanej biopsji, wykazując wyraźną przewagę nad klasycznym, wykonywanym w ciemno, łyżeczkowaniem kanału szyjki i jamy macicy.

Zabiegi wykonywane są w krótkim znieczuleniu dożylnym lub miejscowym i wiążą się najczęściej z kilkugodzinnym pobytem w szpitalu.

Oddział ginekologii jednego dnia CDT Medicus dysponujemy kilkoma histeroskopami, w tym najnowszej generacji elktroresektoskopem, co daje możliwość wykonania wielu zabiegów w ciągu dnia i zapewnia komfort w postępowaniu w takich schorzeniach jak:

  • Nieprawidłowe krwawienia maciczne
  • Polipy i przerost błony śluzowej macicy
  • Polipy szyjki macicy, mięśniaki podśluzówkowe macicy
  • Zrosty wewnątrzmaciczne
  • Diagnostyka niepłodności i nawracających poronień

 
Napisz do nas
Newsletter
Lokalizacja
Kontakt

tel. 76 749 77 77
kom. 662 065 330
info@profemina.lubin.pl
ul. Jana Pawła II 92
59-300 Lubin
Odwiedź nas na facebook


CDT Medicus

MediRaty