Gabinety Specjalistyczne "Pro Femina"
zdjecie0.jpg.jpgzdjecie1.jpg.jpgzdjecie2.jpg.jpgzdjecie3.jpg.jpgzdjecie4.jpg.jpgzdjecie5.jpg.jpgzdjecie6.jpg.jpg
ZDROWIE
MACIERZYŃSTWO
URODA

Niepłodność męska


Niemal w połowie przypadków par, które bezskutecznie starają się o dziecko, przyczyną kłopotów jest niepłodność męska. Dlatego właśnie mężczyźni powinni być badani razem ze swoimi partnerkami.

Zdecydowanie łatwiej zdiagnozować problemy z płodnością po stronie mężczyzny niż kobiety. Niezależnie od burzliwych dyskusji etycznych w naszym kraju, według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) niepłodność jest chorobą i tak należy ją traktować. Prowadzi do poważnych konsekwencji społecznych, ale czasem jest też pierwszym wyraźnym objawem pozornie odległych schorzeń, choćby cukrzycy, chorób nerek, układu oddechowego czy wątroby.

Niepłodność nie jest wyrokiem. Bezpłodność, czyli nieodwracalna niezdolność do posiadania potomstwa, zdarza się stosunkowo rzadko (3 – 8 proc. leczonych par). Przyczyn czasowych zaburzeń płodności jest wiele, w tym proste do usunięcia, jak choćby noszenie niewłaściwej odzieży, prowadzące do przegrzewania jąder. Rozwiązanie problemu, nawet najbardziej banalnego, możliwe jest wyłącznie wtedy, gdy niedoszły tata zdecyduje się na badania. Lekarz wykorzysta bowiem nie tylko nowoczesne metody diagnostyczne, ale również będzie wiedział, o co pytać odnośnie do trybu życia, samopoczucia, problemów zdrowotnych w dzieciństwie. A to wszystko ma znaczenie.


 
Napisz do nas
Newsletter
Lokalizacja
Kontakt

tel. 662 065 330
info@profemina.lubin.pl
ul. Jana Pawła II 92
59-300 Lubin
Odwiedź nas na Facebook
Instagram


CDT Medicus